Doporučené příspěvky

Ikea katalog 2011 - reklama Očekávání Ikea katalogu 2011 je veliké, někteří fanoušci to nemohou vydržet a krátí si čas vytvářením svých vlastních zábavných reklam na Ikeu. Co vy na to?

Readmore

Ikea výprodej zrychluje Je tu další reklama na Ikea výprodej všeho nábytku skladem, zrychlujeme zrychlujeme, tak šup šup, jděte taky do Ikea!

Readmore

Obchodní domy

Obchodní domy Ikea jsou rozmístěné po celém světě, v České republice najdete hned 4 a to v těchto lokalitách:

Historie obchodních domů Ikea

Ikea obchody jsou téměř všude na chlup podobné

Typický Ikea obchod

Historie Ikea obchodů je dlouhá, první Ikea obchod byl otevřen ve Švédsku v roce 1958. První obchody mimo Švédsko byly otevřeny v Norsku (1963) a Dánsku (1969). V sedmdesátých letech se obchody rozšiřovaly do dalších částí Evropy, první obchod otevřený mimo Skandinávii byl ve Švýcarsku, následován Německem v roce 1974. Ve stejném období začala Ikea expandovat po celém světě a otevřela své Ikea obchody v Japonsku, Austrálii, Honkongu, Kanadě a Singapuru. V roce 1981 otevřela Ikea první obchod ve Francii a dokonce na Kanárských ostrovech, dále pokračovala v roce 1984 Belgie, Spojené státy a Velká Británie a Itálie. Obchodů Ikea neustále přibývalo a expanze pokračovata v devadesátých letech a pokračuje i po roce 2000.

Ikea obchody ve světě

Nejvíce Ikea obchodů, konkrétně neuvěřitelných 44, najdeme v Německu, následují Spojené státy s 37 Ikea obchody. Na konci roku 2009 měla Ikea 287 obchodů ve 25 zemích. První Ikea obchod v Latinské Americe se otevřel v roce 2010 v Dominikánské republice.