Doporučené příspěvky

Ikea katalog 2011 - reklama Očekávání Ikea katalogu 2011 je veliké, někteří fanoušci to nemohou vydržet a krátí si čas vytvářením svých vlastních zábavných reklam na Ikeu. Co vy na to?

Readmore

Ikea výprodej zrychluje Je tu další reklama na Ikea výprodej všeho nábytku skladem, zrychlujeme zrychlujeme, tak šup šup, jděte taky do Ikea!

Readmore

O Ikea

Ikea je mezinárodní obchodní řetězec, který prodává nábytek, bytové doplňky, koupelnový a kuchyňský nábytek v unikátních velkoprostorových obchodních domech po celém světě. Společnost Ikea patří mezi první obchody, které nabídly nesmontovaný nábytek v papírových krabicýh za přijatelné ceny, díky čemuž se stali největším prodejcem nábytku na světe.

Kdo založil Ikea

Ikea byla založena v roce 1943 tehdy sedmnácti letým Ingvarem Kampradem ve Švédsku, v současné době je společnost vlastněna Dánskou nadnárodní společností vlastněnou rodinou Kamprad.

Co znamená zkratka Ikea

Značka Ikea je dnes známá lidem po celém světě, málokoho napadne co toto krátké slovo znamená a že je spojeno se jménem zakladatele společnosti, jímž je Ingvar Kamprad. Slovo Ikea je zkratka z počátečních písmen majitele (Ingvar Kamprad), farmy na které vyrostl (Elmtaryd) a nedaleké domovské osady Agunnaryd v jižním Švédsku.