Doporučené příspěvky

Ikea katalog 2011 - reklama Očekávání Ikea katalogu 2011 je veliké, někteří fanoušci to nemohou vydržet a krátí si čas vytvářením svých vlastních zábavných reklam na Ikeu. Co vy na to?

Readmore

Ikea výprodej zrychluje Je tu další reklama na Ikea výprodej všeho nábytku skladem, zrychlujeme zrychlujeme, tak šup šup, jděte taky do Ikea!

Readmore

Ikea katalog

Nakupování v Ikea a plánování bytu nemusí být hororový zážitek a Ikea to ví. Protože chce svým klientům nabídnout výběr nábytku a inspiraci také z tepla domova vydává Ikea svůj výroční katalog s téměř kompletním sortimentem doplněný inspirativními fotkami.

Historie Ikea katalogu

Ikea katalog má velmi dlouhou tradici, poprvé byl vydán ve Švédsku v roce 1951, nyní je vydáván v 55 edicích, ve 27 jazykových verzích a to vše v 36 zemích. Katalog Ikea je zároveň společností považován za nejdůležitější marketingový nástroj tohoto monstrózního maloobchodního řeťězce. Náklady na jeho přípravu tvoří téměř 70% ročního rozpočtu Ikea. Katalog je distribuován zákazníkům buď přímo v obchodních domech Ikea nebo poštou. Pokud se chcete podívat jak vypadal katalog před mnoha lety, tak můžete nahlédnout zde na Ikea katalog 1965.

Výroba Ikea katalogu

Pro všechny kdo zařizují svůj byt či dům je Ikea katalog velmi zajímavý a inspirativní zdroj informací. Podání ikea katalogu není pouze klasické poskytnutí informací o zboží ale je doplněn profesionálními fotografiemi interiérů navžených od designérů. Ikea katalog tak nemusí sloužit pouze pro nakupující, ale může být také inspirací jak si zařídit svůj byt. Téměř celý katalog je připravován společností Ikea Commuications ve Švédsku v domovském Almhultu, kde se nachází nejrozlehlejší photo studio v severní Evropě na více než 8000 čtverečních metrech. Jistě bude zajímavé sledovat, jaké designové vychytávky si připraví pro Ikea katalog 2011.

Ikea katalog se tiskne více než Bible

Ikea katalog od dob svého vzniku vyrostl v opravdový kult. Uvádí se, že ročně se tohoto informačního zdroje o nábytku tištěného na recyklovaný papír vytiskne více kopií než samotné Bible. Propagace Ikea katalogu bývá někdy velmi zajímavá, můžete se podívat třeba na tuhle reklamu.